Komputery i Internet
Visual Basic for All Doskonała witryna dla programistów wykorzystujących w swojej pracy Visual Basic.
ABC komputera Bardzo dobra witryna o komputerach PC
Internet Realay Chat Najlepsza i największa polska strona o IRC-u.
SDI-Szybki dostęp do Internetu Serwis poświęcony SDI pozwala zapoznać się z możliwościami, jakie stwarza korzystanie z tej usług, jej aspektami technicznymi oraz regulaminem.
Gratis Można tu znaleść adresy i opisy miejsc w sieci oferujących darmowe usługi, zasoby itp.
Polskie programy Internetowa baza danych polskich programów komputerowych, shareware, freeware, dem itp.
Polska terminologia informatyczna Jak sama nazwa wskazuje.
Pojęciownik
komputerowy
Aktualizowany średnio co dwa miesiące Pojęciownik zawiera ponad dwa tysiące haseł z dziedziny informatyki.
CorelDraw Polska strona o najpopularniejszym pecetowym programie do twórżenia i obróbki grafiki wektorowej. 
Wszystko o C/C++ Na stronie znajdują się nie tylko obszerne kursy programowania w C i C+ +, ale także samouczki dla programistów wykorzystujących TurboPascal, Delphi i asembler.
GamesDudes Polski mirror serwisu GameDudes. Skierowany do miłośników gier komputerowych. Zawiera opisy ponad 1000 gier.
FileDudes Olbrzymie archiwum oprogramowania, ponad 2500 programów. 
MegaPortal dla młodzieży Serwis podzielony jest na kilka działów poświęconych grom komputerowym, komputerom, filmom, sportowi, muzyce oraz mandze.
PlayStation Największa polska witryna o konsoli PlayStation. Obejmuje ponad 1,2 GB dem, filmów, trailerów, artykułów, testów itp.
Quake 3 Arena Zone Zagorzali quake'owcy znajdą tu patche, dema, Q3art, mapy, skiny, mody, odnośniki, bronie, info o serwerach, modele, FAO itd.
Monitory Prezentowany serwis jest poświęcony monitorom. Zawiera aktualności, wskazówki dotyczące wyboru karty graficznej oraz monitora, a także opis procedury testowania monitorów. W dziale Top 20 znajdziemy rankingi monitorów, natomiast pozycja "Cennik" umożliwia sprawdzenie aktualnych cen tego typu urządzeń. Ponadto znajdziemy tu testy i informacje na temat monitorów dostępnych na rynku, a także opinie na temat serwisów. Witryna ma zostać rozbudowana w
najbliższym czasie o porady związane z ustawianiem parametrów pracy monitora, stosowaniem
filtrów i okablowania, oraz dział "Komis".
Benchamark 3D Witryna koncentruje się na testach wydajnościowych komputerów w różnych konfiguracjach sprzętowych.
UMUSearch Najlepszy polski katalog stron WWW poświęconych emutatorom. 
LAN Zone Kompendium wiedzy o sieciach lokalnych. 
X86 Popularny magazyn internetowy x86 oferuje m.in. największą w Polsce bazę sterowników do wszelkiego typu urządzeń komputerowych. W zasobach znajduje się prawie 1500 plików od ponad 100 producentów.
Sulek s Coding Page Strona poświęcona programowaniu w Pascalu, Delphi, C/C++, DHTML, asemblerze. Zawiera porady praktyczne, kursy programowania z przykładami, kody źródłowe, sporo plików do ściągnięcia. 
Web Dynamic Site Zrealizowany na najwyższym poziomie serwis z kursami kodowania w HTML-u, DHTMŁ-u, JavaScripcie, Javie itp. Witryna idealna dla webmasterów, zarówno początkujących, jak i zaawansowanych. Duża wartość edukacyjna. 
Programowanie w C++ Na stronie znajdują się materiały dla programistów: informacje o programowaniu w C++, biblioteki, kody źródłowe, algorytmy itp. 
Strefa DivX Wszystko o DivX: programy, napisy, ripping, chat... 
Czcionki.com Największe w Polsce archiwum czcionek freeware i shareware (wiele z polskimi znakami). Czcionki ułożone są alfabetycznie, tematycznie i według autorów.
Strony na Javie Serwis poświęcony w całości programowaniu sieciowemu. Opisuje sposoby kodowania w Periu, JavaScriptów, skryptów CGI. 
WWW Graphics Archiwum Oryginalny zbiór grafik dla webmasterów. 
Gratis - za darmo w Internecie Pokaźny zbiór odnośników (wraz z opisami) do miejsc w sieci, gdzie można otrzymać coś za darmo, np. aplety Javy, oprogramowanie, katalogi, konta intemetowe itd.
Ilustrowany katalog stron WWW Jak sama nazwa wskazuje... Na uwagę zasługuje profesjonalne wykonanie katalogu.
Czas na links Katalog internetowy obejmujący 1269 zweryfikowanych adresów. Przejrzysty graficznie. 
Delphi FAQ Dużo informacji o Delphi. 
PlayStation2 Polska witryna o PlayStation: aktualności, opis konsoli, gry, dodatki..
Linux Planet Cenna strona dla użytkowników Linuxa. Zawiera porady, programiki, artykuły, odnośniki i wiele innych informacji.
Zestawy komputerowe Hoga.pl oraz FF Computers Sp. z o.o. podpisały umowę, na mocy której w sklepie internetowym portalu Hoga.pl będą sprzedawana komputery i akcesoria dystrybuowane przez drugą firmę. Hoga ma zapewnić również obsługę logistyczną sklepu, a FF Gomputers umieści na stronach portalu konfigurator komputerów umożliwiający przygotowanie zestawu zgodnie z Indywidualnymi potrzebami klientów.
Szybki mail Portal MY! uruchomił nową usługę o nazwę Szybki Maił, przeznaczoną do wysyłania e-maiti ze strony WWW. Wystarczy wejść pod adres podany poniżej, wpisać wiadomość i po chwili znajdzie się ona w skrzynce odbiorcy. Operacja jest znacznie prostsza niż obsługa jakiegokolwiek programu pocztowego. Formularz taki może umieścić na swej stronie każdy webmaster wystarczy włączyć krótki kod, który w razie potrzeby można dowolnie modyfikować. 
IDG Doskonała strona zawierająca zbiór najbardziej popularnych programów do ściągnięcia, najnowsze wiadomości oraz masę artykułów.
Enter.net Internetowa wersja popularnego magazynu komputerowego, zawierająca zbiór oprogramowania, wiadomości, forum dyskusyjne oraz wiele innych ciekawych działów.
PC.com.pl Doskonale prezentujący się graficznie polski serwis, w którym znajdziemy przede wszystkim najświeższe wiadomości. Warte polecenia jest laboratorium, w którym testowane są i dokładnie omawiane przeróżne komponenty, m.in.: głośniki, skanery, monitory. Poza tym mamy do dyspozycji sporą bazę plików do ściągnięcia (np. sterowniki, patche), poradnik z uszeregowanymi alfabetycznie komputerowymi pojęciami dla mniej wtajemniczonych.
Wirus PC Plaga wirusów pustoszy komputery z najważniejszych danych. Wiedza na temat wirusów, ich sposobu działania i rodzajach może się bardzo przydać w sytuacji bezpośredniego zagrożenia. Z pomocą przychodzi ten serwis, który stanowi doskonałe źródło informacji na temat najnowszych robaków intemetowych oraz wirusów. Aktualizowany prawie codziennie zawiera najnowsze doniesienia, bazę wirusów z dokładnymi opisami ich działania, forum dyskusyjne, czasem sposoby na usunięcie nieproszonego gościa z systemu. Każdego to może spotkać, więc chyba warto cokolwiek o tym wiedzieć.
 Chip Online Witryna popularnego magazynu komputerowego, gdzie znajdziemy rozbudowane laboratorium, w którym testuje się sprzęt, wyszukiwarkę plików, najnowsze doniesienia z rynku informatycznego.
Warszawska Giełda Komputerowa Strona giełdy komputerowej w Warszawie, zawierająca aktualny cennik sprzętu, porady, odnośniki do stron producentów oraz najnowsze wiadomości.
Polska Strona Windowsowa Bardzo ciekawa polska witryna poświęcona systemowi Windows i wielu tajnikom, jakie się w nim kryją. Możemy tu uzyskać poradę, jak na przykład zmieniać wygląd poszczególnych części, modyfikować wygląd czcionek. Jest dokładne omówienie rejestru, spora garść informacji na temat kompresji danych, opisy programów, słownik pojęć z tym związanych. Dodatkowo mamy możliwość skorzystania z forum dyskusyjnego. Serwis jest aktualizowany codziennie.
Drivers.sim.pl Serwis informacyjny poświęcony sterownikom do różnych komponentów.
Mks Vir Strona polskiego programu antywirusowego, gdzie po pobraniu odpowiedniego składnika jest możliwe diagnozowanie komputera za pośrednictwem sieci.
Nowy Leksykon Internetu Zbiór kilkuset haset wraz z ilustracjami poświęconych terminologii Internetu i wszystkim jego aspektom.
Mama Tata.pl MamaTata.to dzinny serwis internetowy, który jest adresowany zarówno do rodziców, jak i do dzieci. Pełni rolę kompendium wiedzy zapewniającego komplet informacji na temat codziennego życia rodziny, zdrowia, wychowania i edukacji (w momencie uruchomienia serwis oferował blisko 200 artykułów). Znajdziemy tu również wskazówki i propozycje związane ze spędzaniem wolnego czasu. Materiał zgromadzony w dziale „Dla dzieci" jest dostarczany przez Fox Kids, stąd też znajdziemy tam m.in. popularne postacie z kreskówek (Spiderman, The Simpsons itp.).
Zoltrix Pod koniec listopada uruchomiona została strona poświęcona produktom marki Zoltrix. Znajdziemy na niej informacje o premierach, katalog produktów oraz informacje na temat promocji polegającej na udostępnianiu kont poczty elektronicznej. Za pośrednictwem witryny możemy skorzystać również z pomocy technicznej obejmującej m.in. możliwość zadawania pytań specjalistom, jak i dostęp do najnowszych i wersji sterowników oraz listy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Dostępne są ponadto informacje na temat produktów Zoltrix, jakie pojawiają się na łamach prasy, a także galeria reklam.
Grafika sieciowa  Serwis „Grafika sieciowa" jest kierowany do początkujących twórców stron WWW. Zawiera informacje na temat szeregu zagadnień związanych z tworzeniem grafiki na potrzeby stron WWW. Znajdziemy tu m.in. opisy formatów graficznych wykorzystywanych w sieci, podstawowe informacje na temat systemów barwnych i kodów szesnastkowych kolorów, jak również liczne porady i słowniczek. Na uwagę zasługuje również dział „Narzędzia", w którym zawarte zostały informacje na temat popularnego oprogramowania graficznego. Całość uzupełniają odnośniki do stron poświęconych grafice.
Fachman Fachman.pl jest serwisem internetowym kierowanym do użytkowników komputerów PC. Jednym z jego podstawowych elementów jest dział aktualności, który zawiera informacje o nowościach ze świata pecetów. Istotną część tego działu stanowią informacje o testach i recenzjach, które pojawiły się na rozmaitych stronach w Internecie. W ramach serwisu dostępne są ponadto teksty poświęcone poszczególnym elementom składowym komputera. Znajdziemy tu również szereg interesujących plików (w tym sterowniki) oraz obszerną kolekcję odnośników do stron związanych ze sprzętem komputerowym.
Software Trzon serwisu stanowi obecnie ponad 1100 programów, które użytkownicy mogą pobierać bezpłatnie. Serwis oferuje programy typu freeware, shareware, uaktualnienia oraz tzw "łatki" (patches) do programów komercyjnych. Wszystkie pozycje są pogrupowane w kategorie według tematyki (np. multi-media, programy graficzne, narzędzia internetowe) oraz według systemu 
operacyjnego, w którym działają. Znalezienie konkretnego programu ułatwia wyszukiwarka.
Dużą zaletą "Software" są dołączone do każdej pozycji polskojęzyczne opisy. Serwis uzupełniają codzienne informacje o nowościach, aktualizowane na bieżąco bazy antywirusowe, adresy producentów oprogramowania oraz informacje o rodzajach licencji. Ponieważ zarządzający serwisem oddawali tę usługę z myślą o instenywnym ruchu i pobieraniu plików zasotsowano specjalne środki techniczne, których zadaniem jest usprawinienie procesu pobierania plików. 
Polish Programmers Servuce Polish Programmer's Service to witryna kierowana do programistów, którzy tu znajdą szereg działów poświęconych rozmaitym aspektom programowania, w tym narzędziom i językom programowania. Mimo że wiele działów znajduje się w fazie tworzenia, to jednak już teraz dostępne są kursy programowania w asemblerze, C++ i Pascalu. Autor udostępnił ponadto szereg niewielkich programów oraz kodów źródłowych. Warto również zapoznać się z zamieszczonymi na stronie odnośnikami, które prowadzą do najbardziej interesujących stron o tematyce programistycznej.
TwojePC Michał Jaszczuk, znany m.in. z serwisu pc.com.pl, jest jednym z twórców no wego serwisu poświęconego kompute rom PC. TwojePC, bo tak nazywa  ów serwis, wywodzi się po części ze znanego niegdyś serwisu Voodoo Strefa PL. Na łamach serwisu pojawiają się najświeższe informacje na temat poszczególnych komponentów komputerów PC, ze szczególnym uwzględnieniem kart graficznych. Znajdziemy tu ponadto sterowniki, opisy sprzętu, wersje demonstracyjne gier, użyteczne pliki, a także kolekcję odnośników do stron o zbliżonej tematyce.
GAL CDR Prezentowany serwis jest kierowany do posiadaczy i użytkowników nagrywarek płyt CD. Znajdziemy tu testy nagrywarek, czytników CD-.ROM i DVD-ROM, jak również przegląd nagrywarek produkowanych przez czołowe firmy takie jak Yamaha, Phillips, Hewlett Packard i LG. Użytkownicy mogą pobrać z witryny m.in. najnowsze biosy do nagrywarek, jak również szereg programów pozwalających na nagrywanie płyt CDR. Dostępne są ponadto opisy najpopularniejszych programów umożliwiających zapisywanie płyt oraz rozmaite zestawienia. Na szczególną uwagę zasługuje dział poświęcony poradom, w którym zamieszczony został m.in. słowniczek pojęć.Strona Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego Allianz S.A. zawiera podstawowe informacje na temat jego akcjonariuszy, składu zarządu oraz planowanych kierunków działalności lokacyjnej i ryzyka inwestycyjnego. Znajdziemy tu również aktualności (w ramach których przedstawiana jest wartość jednostki rozrachunkowej), informacje na temat nowego systemu ubezpieczeń społecznych, a także zestawienie faktów skłaniających do skorzystania z oferty firmy. W dziale "Rozrywka" zamieszczony został plik w formacie MP3 zawierający ścieżkę dźwiękową z reklamy telewizyjnej oraz kilka tapet dla systemu Windows. W przypadku wątpliwości warto zapoznać się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania (FAO). Na zakończenie warto wspomnieć o dwóch istotnych elementach witryny. Pierwszym z nich jest kalkulator emerytalny, który pozwala oszacować wielkość przyszłej emerytury. Drugim ze wspomnianych elementów jest moduł pozwalający na sprawdzenie stanu swojego konta w funduszu.
Toplista Prezentowany serwis powinien zainteresować szczególnie webmasterów. Pozwala on na stworzenie własnego rankingu stron WWW - zwanego popularnie "toplistą". Toplisty są jednym z narzędzi do promowania stron internetowych. Rozwiązanie oferowane przez autora opisywanej witryny nie wymaga od webmastera znajomości jakiegokolwiek języka programowania. Witryna zawiera odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, pozwala stworzyć nową toplistę oraz zapoznać się  przykładową  toplistą.
ELLO Polskie Centrum Zarobkowe ELLO to serwis internetowy, który ma według jego twórców pozwolić każdemu użytkownikowi Internetu na otrzymywanie pieniędzy w zamian za oglądanie reklam na znajduje się obecnie w fazie gromadzenia danych o użytkownikach. Osiągnięcie pełnej funkcjonalności jest planowane na początek grudnia. Do oglądania reklam potrzebny będzie program ELLOwizjer, który w chwili pisania tego tekstu znajdował się w fazie testów. Prezentowana witryna pozwala zapoznać się m.in. z ofertą firmy oraz z jej polityką w zakresie bezpieczeństwa danych osobowych.
Hardware.hoga.pl Portal Hoga.pl uruchomił kolejny serwis tematyczny poświęcony zagadnieniom związanym ze sprzętem komputerowym. Serwis oferuje najnowsze informacje na temat komponentów 
komputerowych oraz urządzeń peryferyjnych, takich jak drukarki, skanery itp. Osoby planujące zakupy lub rozbudowę komputera z pewnością powinny zapoznać się z recenzjami i testami sprzętu. Warto również zajrzeć do działu „Porady", w którym zamieszczone zostały wskazówki ułatwiające
 proces rozbudowy sprzętu oraz dokonywania zakupów. W ramach serwisu dostępne są również najnowsze sterowniki oraz przydatne programy narzędziowe.
Hardware IIlustrator Strona dostępna pod wskazanym adresem poświęcona jest zagadnieniom związanym ze sprzętem i komponentami komputerowymi. Zawiera on m.in. specyfikacje chipsetów i procesorów, udostępnia najnowsze sterowniki do popularnych kart graficznych i płyt głównych, a także pozwala zapoznać się z artykułami poświęconymi nowym technologiom i produktom. W fazie rozwoju znajdują się takie działy jak testy i PC Rynek. Wartościowym elementem serwisu są aktualności. Prezentowany serwis jest w pewnym sensie kontynuacją serwisu poświęconego płytom głównym, który można było znaleźć pod adresem http://www.mboards. pnet.pl.
SDI - szybki dostęp do internetuv Szybki Dostęp do Internetu (SDI) to nowa usługa oferowana przez Telekomunikację Polską, dzięki której użytkownik może uzyskać stały, nielimitowany dostęp do Internetu za stałą miesięczną opłatę. Serwis poświęcony SDI pozwala zapoznać się z możliwościami, jakie stwarza korzystanie z tej usługi, jej aspektami technicznymi oraz regulaminem. Witryna zawiera również cennik, listę punktów sprzedaży SDI oraz formularz (w formie dokumentu Worda), który należy złożyć w celu amówienia usługi.
Centrum shareware Jeśli komuś nie wystarczają archiwa TU-COWS, Nonags, Winsite itp., w poszukiwaniu oprogramowania treeware i shareware może zajrzeć również na tę polską stronę, gdzie zebrano ogromną ilość różnorodnych pozycji. Aplikacje zagraniczne posegregowane są w kategorie, najlepsze zaś umieszczono w dziale Top Ten. Osobne sekcje przeznaczono dla programów polskich, sterowników i programów antywirusowych. Podobnie jak w przypadku polskich mirrorów TUCOWS, wszystkie aplikacje dostępne są do ściągania z pol-skiego serwera FTP.
Tapety.Lubie.pl Pod wskazanym adresem mieści się profesjonalny serwis poświęcony tapetom pulpitu. W chwili tworzenia tego tekstu za pośrednictwem witryny dostępnych było 3534 wysokiej jakości tapet zgromadzonych w 44 kategoriach. Wszystkie tapety dostępne są w różnych rozdzielczościach. Wśród dostępnych kategorii tematycznych znajdziemy m.in. samochody, ptaki, sztukę, zachody słońca itd. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż udostępniane tapety są klasyfikowane pod względem popularności, dlatego też użytkownicy witryny mogą bez problemu zapoznać się z najbardziej popularnymi tapetami czy też kategoriami. Użytkownicy mogą ponadto dokonać subskrypcji serwisu i otrzymywać codziennie za pośrednictwem poczty elektronicznej tapetę dnia.
Wszystko o BHP Technologia PHP jest coraz częściej wykorzystywana do tworzenia interaktywnych elementów na stronach WWW szczególnie w odniesieniu do rozwiązań funkcjonujących w oparciu o bazy danych. W Internecie dostępnych jest szereg serwisów poświęconych PHP. Jednym z nich jest prezentowana witryna. Znajdziemy na niej aktualności ze świata internetu, kurs PHP, poradniki opisujące proces tworzenia prostego systemu newsów i księgi gości, a także polskojęzyczną wersją podręcznika do PHP. Całość uzupełniają odnośniki do innych stron o tej tematyce oraz opis procesu instalacji serwera omnihttpd.
Druknet.pl Firma Agawa.pt zajmująca się m.in. materiałami eksploatacyjnymi do drukarek stworzyła specjalistyczny wortal o drukowaniu. Według zapewnień twórców serwisu jest to pierwszy w Polsce portal poświęcony drukowaniu na poziomie komputerów osobistych. Dostarcza on informacji na temat rynku drukarek w Polsce, materiałów eksploatacyjnych, porusza kwestie związane z regeneracją kartridży laserowych i atramentowych, jak również udostępnia porady dotyczące drukowania umożliwiając ponadto zadawanie pytań specjalistom.
Ekspert Dziękujemy Wam serdecznie za bardzo gorące przyjęcie nowego czasopisma. W licznych listach, e-mailach i telefonach przekazujecie nam pozytywne uwagi na temat treści i formy magazynu. Prosicie o kolejne numery. Proszę o cierpliwość i pozdrawiam Wiesław Małecki redaktor naczelny.
JAMA Jama to nie tylko codzienna porcja wiadomości o sieciach i systemach rodziny Windows NT/2000/XP...
Polomania Witamy wszystkich na stronie poświęconej polskim tłumaczeniom.Znajdziesz tu tzw. łatki do angielskich i niemieckich wersji programów.Są to tłumaczenia przede wszystkim naszego autorstwa, a więc wszystkie sugestie, pytania oraz propozycje wyślij .Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat sposobów tłumaczenia programów, polecamy stronę www.polskie.wersje.prv.pl. Znajdziesz też tam tłumaczenia do innych programów.